Section Council Roster

The below roster is for the 2021-22 bar year. Section Council rosters for 2022-23 and their communities in ISBA Central will be updated on July 1, 2022.

  • Brian D. Flynn, Flynn Guymon & Garavalia, Belleville, Chair
  • Natali Thomas, Bates Carey, Downers Grove, Vice-Chair
  • Hannah Reed Lamore, Mahoney Silverman & Cross LLC, Joliet, Secretary
  • Judith E. Conway, Cooney and Conway, Chicago, Ex-Officio
  • Azar Alexander, Steptoe & Johnson LLP, Chicago, Member
  • Kaleigh Ann Barrett, US District Court for the Northern Dist of Illinois, Chicago, Member
  • Jason Raymond Blumenthal, Donahue & Rose PC, Rosemont, Member
  • Samantha Akemi Bobor, Giffin Winning Cohen & Bodewes PC, Springfield, Member
  • Nichol Marie Broshous, Blacha Law Office LLC, Joliet, Member
  • Bianca B. Brown, Chicago Transit Authority, Chicago, Member
  • Trent Richard Cameron, Madison County State's Attorney, Edwardsville, Member
  • Priscilla Centeno, Esq, Chicago, Member
  • Victor David Cerda, Esq, Chicago, Member
  • Thomas Michael Connelly, Meyers & Flowers LLC, Saint Charles, Member
  • Nicholas I. Correll, City of Springfield, Springfield, Member
  • Josh A. Edelson, Craney Law Group LLC, Edwardsville, Member
  • Kayla M. Hickey, Butler Giraudo & Meister PC, Morton, Member
  • Matthew Peter Holm, Heyl Royster Voelker & Allen PC, Loves Park, Member
  • Christine Marie Hunt, Christine M Hunt PC, Chicago, Member
  • Gregory R. Jones, Holland Law Firm LLC, St. Louis, Member
  • Daniel Craig Katzman, Katzman & Sugden LLC, Belleville, Member
  • Antonio Lee, Cook County State's Attorney's Office, Chicago, Member
  • Sarah M. LeRose, Leonard J LeRose Jr Ltd, Chicago, Member
  • Kenny Andrew Matuszewski, Goldberg Segalla LLP, Chicago, Member
  • Kayla Elizabeth McKinnon, Quintairos Prieto Wood & Boyer PA, Chicago, Member
  • Kelsey V. Moore, Joliet, Member
  • Dane Christian Nelson, Nelson & Nelson Attorneys at Law, Belleville, Member
  • Genevieve Elizabeth Niemann, Singewald Law Firm, Chicago, Member
  • Robert Hugh O’Connor, Chicago, Member
  • Phillip G. Palmer, Jr., 5th District Appellate Court, Marion, Member
  • Susannah Jane Price, Union Pacific Railroad Co, Chicago, Member
  • Miss Vaughn Jeanette Richardson, Beermann LLP, Chicago, Member
  • Mallory P. Sanzeri, Knight Nicastro MacKay LLC, Chicago, Member
  • Marie K. Sarantakis, Sarantakis Law Group Ltd, Oak Brook, Member
  • Austin J. Schoeck, Bozeman Neighbor Patton & Noe, Moline, Member
  • Alisha L. Sheehan, Heyl Royster Voelker & Allen PC, Springfield, Member
  • Rachel Ellen Simon, Miller Shakman Levine & Feldman LLP, Chicago, Member
  • Joe A. Souligne, Webber & Thies PC, Urbana, Member
  • John R. Steigauf, Gibson Steigauf Ltd, Waukegan, Member
  • Kerianne Amanda Strachan, Esq, Fitch Even Tabin & Flannery LLP, Chicago, Member
  • Ryan Suniga, Northern District of Illinois, Chicago, Member
  • Priyalynne Thennarasu, Much Shelist PC, Chicago, Member
  • Daniel R. Thies, Webber & Thies PC, Urbana, Member
  • Karen Ann VanderMeer, Abramovitch Blalock & McKinnon LLC, Chicago, Member
  • Edward John Wasilewski, Oak Lawn, Member
  • Kenet Nicole Weed, The Toney Law Firm LLC, Chicago, Member
  • Terrill Allen Wilkins, Abrahamson Rdzanek & Wilkins, LLC, Chicago, Member
  • Rahnesha Charnell Williams, DeRango & Cain LLC, Rockford, Member
  • Jennifer Anne Haase, Pirok & Haase, Chicago, Board Liaison

Return to Young Lawyers Division